news

Ponawiamy apel o uratowanie życia Dextera Johnsona, skazanego na śmierć w Teksasie 2 maja. PODPISZ ONLINE

22 Kwietnia 2019 - STANY ZJEDNOCZONE

Death Penalty

List z więzienia

Udostępnij

W tych dniach otrzymaliśmy fragment listu Dextera Johnsona – skazanego na śmierć w Teksasie – wysłanego do Federiki ze Wspólnoty Sant'Egidio, która jak wiele innych osób koresponduje ze skazanymi na karę śmierci. Federica i Dexter są przyjaciółmi korespondencyjnymi od 2008 roku.
 
Jak opowiada Federica: „Dexter i jego pięciu braci zostali wychowani i z miłością chronieni przez ich matkę, która, odkąd syn jest w więzieniu, zawsze go odwiedza i nigdy nie przestała okazywać mu swoich uczuć”. Dexter nie znał swojego ojca, ale sam został ojcem: ma trzynastoletnią córkę, z której jest bardzo dumny.
 
Dexter wie, że wraz ze Wspólnotą Sant'Egidio modlimy się za niego, i dziękuje za to. W ciągu lat spędzonych w celi śmierci przeżywał chwile smutku i udręki z powodu stracenia innych skazańców, z którymi się zaprzyjaźnił. Nauczył się znajdować pocieszenie w czytaniu Biblii. Modlitwa, jak pisze, pomogła mu być silnym i nie załamywać się w trudnych momentach.
 
 
Amerykański stan Teksas planuje egzekucję Dextera Johnsona na 2 maja 2019 roku.
 
Działaj, by obronić życie Dextera: wyślij online list do Texas Board of Pardons and Paroles, aby prosić o ułaskawienie dla niego.
 
Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli, aby napisali do gubernatora Teksasu Grega Abbotta i Texas Board of Pardons and Paroles z prośbą o ułaskawienie i wstrzymanie egzekucji Dextera Johnsona.