news

Ból i oburzenie z powodu egzekucji Lisy Montgomery, pomimo licznych apelacji i krótkiego zawieszenia. Kontynuujemy walkę o potwierdzenie wartości każdego życia

13 Styczeń 2021

Udostępnij

Wspólnota Sant'Egidio, wraz z wieloma ludźmi, którzy w ostatnich dniach wsparli walkę o życie Lisy Montgomery, wyraża cały swój ból i oburzenie z powodu okrutnej decyzji o wykonaniu egzekucji, pomimo prośby o jej zawieszenie w celu sprawdzenia stanu ciężkiej choroby psychicznej skazanej.

W akcie tym przejawia się jedynie chęć „legalnej” zemsty, co nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością, która jest zawsze walką o życie.

Groza tej śmierci nie leczy ran spowodowanych przemocą, ale wstrzykuje dawki nienawiści i rozpaczy w społeczeństwo, które zamiast tego potrzebuje rozsądku, rehabilitującej sprawiedliwości, miłosierdzia i przebaczenia.

Mamy nadzieję, że haniebna decyzja o przywróceniu federalnych egzekucji zostanie wkrótce odwołana i rozpocznie się okres szacunku dla życia po zbyt wielu śmierciach.

Wspólnota Sant’Egidio dziękuje tym, którzy walczyli z nami, popierając apel o uratowanie Lisy, i zachęca wszystkich do wzmocnienia swojego zaangażowania dla życia i przeciwko wszelkim formom kary śmierci.