news

Ślepa przemoc wobec bezdomnych na Ukrainie: Sant'Egidio wspomina zabitych

18 Maja 2021 - KIJÓW, UKRAINA

Udostępnij

W ostatnim czasie na Ukrainie narastającym zjawiskiem stały się przypadki przemocy wobec osób bezdomnych, których dopuszcza się przede wszystkim młodzież. Do takich incydentów dochodziło we Lwowie, w Kijowie i innych miastach Ukrainy. Wspólnota Sant'Egidio w Kijowie wyraża swój ból w obliczu tych śmierci i niepokój wywołany powtarzaniem się tych zbrodni.

W ostatnich dniach w Kijowie zginął 41-letni Vitalij. Morderstwo miało miejsce w dzielnicy Vinogradar, wewnątrz pustostanu, gdzie mężczyzna chronił się na noc. Dwóch młodych ludzi w wieku 19 i 24 lat pobiło go i podpaliło. Vitalij zmarł w szpitalu.

Wspólnota z Kijowa uczciła pamięć jego i wszystkich bezdomnych zamordowanych w ubiegłym roku, organizując modlitwę w miejscu, w którym Vitalij żył i poniósł śmierć. Podczas modlitwy przypomniano inne przypadki przemocy wobec bezdomnych, przynosząc imiona ich wszystkich przed Pana. Uczestnicy modlitwy zapalili znicze i złożyli kwiaty ku pamięci każdej zmarłej osoby.

Do modlitwy przyłączyli się niektórzy mieszkańcy sąsiedniego osiedla, w tym kilkoro dzieci, które znały ofiarę. Uczestnicy powiedzieli, że Vitalij był ich przyjacielem, często z nim rozmawiali, a ostatnio razem obchodzili jego urodziny.Ślepa przemoc wobec bezdomnych na Ukrainie: Sant'Egidio wspomina zabitych
Ślepa przemoc wobec bezdomnych na Ukrainie: Sant'Egidio wspomina zabitych
Ślepa przemoc wobec bezdomnych na Ukrainie: Sant'Egidio wspomina zabitych