Global Friendship, spotkanie, które przez trzy dni zgromadziło tysiąc młodych Europejczyków w Krakowie i Auschwitz, zakończyło się zaproszeniem, aby „reagować, nie siedzieć w domu”, ale „rozmawiać i spotykać się”. Młodzi dla Pokoju natychmiast, w drodze do domu, zaczęli wprowadzać je w życie.
Grupa Młodych dla Pokoju z Padwy, Treviso, Triestu i Bolonii zatrzymała się w Warszawie na wspólnym świętowaniu w Domu Pomocy Społecznej na Solcu, gdzie Wspólnota odwiedza osoby starsze od kilku lat. Młodzi podzielili się także swoimi doświadczeniami z pomocy najuboższym w Afryce. Także kilkoro warszawskich studentów niedługo wyruszy do Malawi (będziemy śledzić ich podróż w mediach społecznościowych z hashtagiem #santegidiosummer), aby wraz z innymi Młodymi dla Pokoju z Niemiec nieść pomoc w centrum dożywiania dla dzieci imienia Jana Pawła II, Centrum DREAM dla leczenia AIDS i w obozie dla uchodźców Luwani.
Dzielenie się miłością do Afryki i wszystkich peryferii świata to sposób na budowanie i rozpowszechnianie „Global Friendship”, propozycji przyjaźni oraz lokalnej i globalnej solidarności. Młodzi ludzie chcą ją przekazywać, aby zmienić świat, począwszy od życia najbiedniejszych i samotnych, takich jak osoby starsze w europejskich miastach i dzieci z afrykańskich wiosek.