news

Pomoc dla Sant'Egidio z Chin: dla zwalczania koronawirusa i wspierania ubogich

15 Marsz 2020

ChinaSolidarity
coronavirus

Przesłane maski i inne środki medyczne

Udostępnij

W tych dniach do Wspólnoty Sant'Egidio we Włoszech dociera wiele wyrazów solidarności z Chin oraz od Chińczyków mieszkających we Włoszech. Epidemia koronawirusa rozprzestrzeniła się, ale w Chinach ulega ona cofnięciu. Wielu ludzi zaangażowało się w pomoc, wysyłając maski chirurgiczne i inne środki, aby okazać bliskość i wsparcie najsłabszym i najuboższym - w szczególności bezdomnym i osobom starszym.

Przyjaciele z Pekinu, Taiyuanu i Hongkongu, którzy w ostatnich tygodniach, nawet w momencie największej izolacji, docierali z pomocą do najuboższych i bezdomnych w swoich miastach, teraz wysłali już kilka paczek z maskami oraz wyrazy swojej solidarności. Wsparcie płynie też od diecezji Xi'an i biskupa diecezji Haimen, który w ostatnich latach uczestniczył w Modlitwie o Pokój.

Także niektóre chińskie organizacje we Włoszech, złożone z młodych przedsiębiorców, którzy często dorastali w Szkole Pokoju lub uczyli się włoskiego w Szkole Języka i Kultury, nie odmawiają swojego wsparcia i udzielają pomocy w tym trudnym momencie.