news

Nowy korytarz humanitarny z Lesbos: Sant'Egidio zajmie się przyjęciem i integracją

2 Grudnia 2019 - ROME, WŁOCHY

Pope FrancisLesbos - Samos
humanitarian corridor

Udostępnij

Wspólnota Sant’Egidio z radością zajmie się przyjęciem i integracją uchodźców, którzy dzięki papieżowi Franciszkowi dotrą w bezpieczny sposób z Lesbos do Rzymu. Nowy korytarz humanitarny zostaje otwarty we współpracy z jałmużnikiem papieskim, kard. Konradem Krajewskim oraz ministerstwem spraw zagranicznych Włoch. Przyjęcie 33 uchodźców pochodzących z Afganistanu, Kamerunu i Togo, a także kolejnych 10, co nastąpi w najbliższych dniach, ma na celu zaoferowanie przyszłości osobom, które od długiego czasu żyją w obozach uchodźców na greckiej wyspie.


Po wizycie na Lesbos w maju tego roku wraz z jałmużnikiem papieskim, kard. Konradem Krajewski, Sant'Egidio zorganizowało w lipcu i sierpniu wakacje dla mieszkańców obozów na Lesbos i Samos, w których wzięło udział wielu wolontariuszy Wspólnoty z kilku europejskich krajów, aby poprzez liczne inicjatywy okazać solidarność uchodźcom znajdującym się na obu wyspach. 
 
W środę 4 grudnia o 10.30 na lotnisku Fiumicino w Rzymie odbędzie się powitanie uchodźców z Lesbos oraz krótka konferencja prasowa, w której weźmą udział kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski i Andrea Riccardi, założyciel Wspólnoty Sant'Egidio.