Mosolyok, kézfogások, autogram, taps fogadta Richard Gere-t, aki június 9-én délután bemutatta Time Out of Mind című filmjét. A Sant'Egidio közösség menzája moziteremmé változott, több mint száz hajléktalan, önkéntes és fotós töltötte meg. A színész, akit Marco Impagliazzo, a közösség elnöke fogadott, így nyilatkozott az alkalomról: "Rögtön érezni lehet, hogy az emberek itt jól érzik magukat, családban vannak. Megindító látni ezeknek a testvéreknek, férfiaknak és nőknek a szép arcát. Ami különös melegséggel tölti el a szívemet, az az, hogy csakis emberek tudnak emberekről gondoskodni: nem a pénz, nem a politika, hanem csakis az emberek, akik kommunikálnak egymással. Megtiszteltetés számomra, hogy itt lehetek." |
Marco Impagliazzo köszöntésében megjegyezte: "Hálásak vagyunk ezért a lehetőségért, hogy ezen a menzán mutathatjuk be a Time Out of Mind című filmet. 30 év alatt 200 ezer nehéz helyzetben élő ember lakott itt jól, sok hajléktalannak és bevándorlónak segítettünk, hogy családra, meghallgatásra, társaságra találjon, amely kivezeti az utca magányából. A Richard Gere főszereplésével forgatott film hatásosan mutatja be, hogyan válik láthatatlanná egy ember. Sokaknak segíthet, hogy kinyíljon a szemük a hajléktalanok életére. Számunkra az első ilyen láthatatlan ember (olaszul a film címe Láthatatlanok) Modesta Valenti volt, az az asszony, aki 33 évvel ezelőtt halt meg a római Termini pályaudvaron, mert senki nem sietett a segítségére. Mi minden évben megemlékezünk róla mint a közöny áldozatáról. Fontos megállni a hajléktalanok előtt, akik 7 ezren vannak Rómában és 50 ezren Olaszországban. Három lépést kell megtennünk: megállni, meghallgatni, segíteni. És van egy negyedik alapvető lépés, a barátság, amelyet napról napra építeni kell. Ezt éljük meg itt, a Dandolo utcai menzán, és általában a Sant'Egidio közösségben, ahol összekeveredik egymással, aki szolgál és akit szolgálnak."
A bemutató előtt Richard Gere ellátogatott a Sant'Egidio közösség nyelviskolájába, ahol olasz nyelvre és kultúrára tanítják a bevándorlókat. Hosszan elidőzött a tanárokkal diákokkal, menekültek egy csoportjával. Miután meghallgatta a Libanonból érkezett szíriai menekültek tanúságtételét, azt mondta a humanitárius folyosókról : "Nagyon nagy a pozitív hatásuk." A humanitárius folyosókat a Sant'Egidio közösség és a protestáns egyházak szövetsége hozta létre Olaszországban az olasz kormánnyal együtt, hogy azoknak, akik a háború elől menekülnek, ne kelljen életveszélyes utakon jönniük Európába.