change language
ju jeni ketu: home newsletterlink

Support the Community

  

Paqja është gjithëmonë e mundshme - #peaceispossible

Foto, video, dokumente dhe materiale për takimin ndërkombëtarë të zhvilluar në 6-7-8 shtator në Tiranë

Vizita e Andrea Riccardi në Indonezi - Fotogaleri

Vizita e Andrea Riccardi në Pakistan - Foto

17/01/2018
Memory of the Saints and the Prophets

Lutja e përditshme

Le parole di Papa Francesco
archiveChristians in the Middle East: What Future?
Videos and texts of some sessions of the Summit Bari 2015


The visit of POPE FRANCIS to the Community of Sant'Egidio
Photos, videos and texts

PHOTOGALLERY #Mercychristmas: Christmas of Mercy 2015 in the world


Summer of solidarity
News from Italy and from the world


Writing to a person sentenced to death
Many good reasons to become pen-pals


Benedict XVI and the Community
Meetings and audiences

26 Dhjetor 2017

Look at the world map enlightened by the Christmas lunches


IT | EN | ES | DE | FR | PT | CA | NL
25 Dhjetor 2017

Merry Christmas from the Community of Sant'Egidio!


The joy of Christmas is the joy of a visit, the one we receive, because Jesus comes into the world, and the one each of us can give, because the visit is a joy and a light that remains. WATCH THE VIDEO

IT | EN | ES | DE | FR | PT | CA | NL | RU
13 Dhjetor 2017 | BLANTYRE, MALAWI

The new church in the House of Friendship of the Community of Sant’Egidio in Blantyre has been inaugurated.


The first prayer was presided by Mgr. Vincenzo Paglia, who met the Community in his visit to Africa

IT | EN | ES | DE | FR | PT | NL | PL | HU
12 Dhjetor 2017

The book "The Christmas Lunch" available online for free. DOWNLOAD! And prepare Christmas with the poor


IT | EN | ES | FR | PT | CA | NL | ID
25 Nëntor 2017

Thanksgiving with the poor in New York


IT | EN | ES | FR | PT
Arkiva E Lajmeve


31/03/2003
Newsletter n. 7/03
IT | EN | ES | DE | FR | PT | CA | NL | RU | PL | HU | SQ
ZONA GJEOGRAFIKE
EVROPë • AFRIKA • AZI • AMERIKA
world map
TAGS
Barcelona Padova të moshuarit #viva Gjeorgji sudanin e jugut Ortodokësi Vinitaly San Bartolomeo all'Isola Fëmijë Ku Udhëzues Kujtim Lutja per paqe Aleppo Andrea Riccardi Bamirësi Dita Botërore E Refugjatëve Krishtlindje Terrorizëm Mindanao Jubilee i mëshirës

DREAM News

20 Nëntor 2017 | FLORIDA, SHTETET E BASHKUARA

Plans shaping up for this year’s Cities for Life, Cities Against the Death Penalty

... Jo dënimit me vdekje

LIBRA
Religions and ViolenceClaretian Communications Foundation, Inc.
Making PeaceNew City
libra më shumë

VIDEO PHOTOS WEBTV
Buon Natale dalla Comunità di Sant'Egidio!
trego me shume video

19/01/2015

19/01/2015

19/01/2015

19/01/2015

19/01/2015
tregojnë programe të tjera
Kliko këtu për të vizituar kanalin tonë
Të gjitha videot dhe fotot të gjitha


NJOFTIM
6 Shtator 2015
Koha Jone
“Lutja e Paqes 2015” në shtator mbledh në Tiranë liderët fetarë
6 Shtator 2015
Shekulli
“Takimi i paqes”, krerët botërorë të feve mblidhen në Tiranë
6 Shtator 2015
Top-Channel
Feja si simbol për paqen
6 Shtator 2015
Top-Channel
Lutja botërore për paqen, San't Egidio zgjedh Shqipërinë
6 Shtator 2015
Gazeta Shqip
Takimi për Paqen, 4 mijë të ftuar, Klosi: Organizimi më i madh ndërkombëtar në vend
arkivi


I NOSTRI BLOG
Amici dei poveri

Città per la Vita

Viva gli Anziani!

Giovani x la Pace

Notizie dal mondo

Bambini Invisibili